דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

מה זה התמקדות ומה קורה בסשן?

ריכוך היחסים עם עצמי ויחסים עם האחרים, וריכוך אסטרטגיות שנבנו סביב כאב. עוזרת להבין ולפייס מערכות יחסים ביני לבין עצמי ועם האחר

בחיים אנחנו נבלעים לתוך מחשבות ועשייה ומוצאים מעט זמן להתבוננות חשובה פנימה. כדאי לזכור שבהתחלה הגוף מדבר אלינו מאד בשקט, וזה רק כשאנחנו לא מקשיבים הוא מתחיל לצעוק עלינו בצורה של מחלות.

בסשן אני הולכת ביחד עם א.נשים למקומות שבהם קשה להיות לבד. אנחנו עושות את זה ביחד בעדינות בסבלנות ובסקרנות, ובהקשבה רבה. העבודה נעשית בשיחה דרך תרפיית התמקדות, ומהניסיון שלי זוהי שיטה שבאמת מצליחה ליצור שינוי אמיתי וקיים בחיים. זו שיטה שבאופן מורגש עובדת לא רק בחדר הטיפולים, ולא רק כליווי ותמיכה, אלא ממש עושה שינוי בחיים עצמם.

עם הרבה עדינות והקשבה אנחנו נכנסות באיטיות למקומות וסיטואציות בידיעה שהדברים מורכבים ומעניינים ושאם רק ניתן להם זמן ומקום הם באמת ייפתחו. אנחנו מאפשרים לרגש שעולה את הצורך בהבעה ונותנים לו הכרה ומקום אמיתי ומרחב להתקיים בו. בהרגשה הפנימית שלנו זה כמו אויר צח למקומות האלו.

בעקבות האינטראקציה המיטיבה הזאת, הגוף הרגשי שלנו שהתנסה והצטלק בינקות ובילדות, זוכה לחוות באותם מקומות כואבים חוויה שונה. חוויה של בהירות והבנה שמאפשרת אהבה ורוך. למקומות אלו נכנסת תחושת של רווחה, מנוחה ושקט.

זוהי תנועה מאד קטנה. כמו ריפרוף קטן של פרפר בתוך המעמקים שמתחיל תהליך פנימי שלאט מחלחל לכל הרבדים. החוויה הרגשית החדשה הזאת היא אמנם מאד קטנה ורגעית ועדינה לעומת החוויות הגדולות והארוכות שחווינו בחיים האמיתיים, אבל היא עדיין חוויה אמיתית לגמרי שהגוף והנפש באמת מרגישים.

באופן קטן אבל קיים, הדבר הזה מאפשר לדברים חדשים להיפתח ולפרוש כנפיים, ולאט לאט לגדול.

תרפיית התמקדות היא דרך נהדרת להרגיש שאנחנו לא לבד בזה. שיש איתנו נוכחות אמיתית, ושבמקומות הקשים שלנו יש לנו ליווי. תחושת נוכחות זו היא מפתח להמון רגעים בחיים, והיא מרפאה מקומות עמוקים ופנימיים שלנו ומחזקת אותנו. עבודה זו היא שיטה עדינה שתוך כדי שיחה מאפשרת קבלה אמיתית ועמוקה לכל החלקים שבנו.

שונה מכל מטפלת שהכרתי

לשירין יכולת הכלה של איצטדיון, היא דקת אבחנה בצורה מדהימה, מלאת חוכמת חיים אדירה ובעלת ארגז כלים ענק. יכולת לא רגילה לבודד ולעזור לי להבין בתוך מה שאני משתפת – מה מגיע מאיפה ולהאיר את האיזורים הלא ברורים באור בהיר שמאפשר מרחב נשימה. שונה מאוד מכל מטפלת בשיחה שהכרתי, מופלאה, ממש ככה.
אורי רוזנפלד

חדת אבחנה ומלאת ידע

שירין חדת האבחנה ומלאת הידע, יודעת להפיל אסימונים באופן כזה שאפשר להכיל אותם. תודה שירין, מצפה למפגש הבא.
טליה שרון

מדוייקת ואמפטית

שירין היא מטפלת עם יכולות הקשבה והכלה עצומות. יש לה שמחת חיים מדבקת. היא מדוייקת ואמפטית ועוזרת לי לנשום לתוך כל סיטואצייה. בעזרת הדיוק שלה, אפשר לצלול מתחת לפני השטח ולהגיע לגרעין של הכאב. אני מאד ממליצה להגיע אליה עבור תרפייה בהתמקדות ומנסיון אישי, גם התמקדות טלפונית עם שירין יכולה להביא לתובנות חשובות ולשלוות נפש.
נעמי זלצר